Tehohydro Oy on vuonna 1983 perustettu lappeenrantalainen hydrauliikkaan ja pneumatiikkaan erikoistunut asiantuntijayritys. Toimintamme lähtökohta on asiakkaan kokonaisvaltainen palvelu. Saat meiltä kaiken tarvitsemasi. Tehohydro sijaitsee hyvien liikenneyhteyksien päässä Lappeenrannassa Harapaisten teollisuusalueelle. Pihaamme pääsee isollakin autolla.

Lisäksi Tehohydrolla on Lahdessa myymälä ja asennustoimintaa sekä Raumalla asennustoimintaa.

Myynti  Lappeenranta

Petteri Mononen

Myyntipäällikkö
050 4081787
petteri.mononen@tehohydro.fi

Juha Pulkkinen

Asiakkuusvastaava tekninen myynti
050 528 6694
juha.pulkkinen@tehohydro.fi

Jyri Kuronen

Tekninen myyjä Lappeenranta
040 5088965
jyri.kuronen@tehohydro.fi

Tuomas Vainikka

Tekninen myyjä Lappeenranta
040 1491014
tuomas.vainikka@tehohydro.fi

Heikki Aalto

Tekninen myyjä Lappeenranta
040 7692044
heikki.aalto@tehohydro.fi

Pasi Kirsi

Tekninen myyjä Lappeenranta
050 5966884
pasi.kirsi@tehohydro.fi

Aksel Miloserdov

Ostaja, ulkomaanmyynti

040 756 6225

aksel.miloserdov@tehohydro.fi

Myynti  Lahti

Jani Forsgren

Myyntipäällikkö OEM
040 568 7344
jani.forsgren@tehohydro.fi

Mika Moilanen

Myymäläesimies Lahti
044 505 5167
mika.moilanen@tehohydro.fi

Milla Turunen

Tekninen myyjä Lahti
044 334 1742
milla.turunen@tehohydro.fi

Jari Vilander

Tekninen myyjä Lahti
0505268416
jari.vilander@tehohydro.fi

Projekti- ja asennuspalvelut  Lappeenranta

Jani Näivä

Myyntipäällikkö projekti- ja asennuspalvelut
040 0614835
jani.naiva@tehohydro.fi

Santtu Parkkonen

Projektipäällikkö
040 5586833
santtu.parkkonen@tehohydro.fi

Marko Pio

Työnjohtaja Lappeenranta
050 3021282
marko.pio@tehohydro.fi

Elias Holopainen

Työnjohtaja Lappeenranta
050 5557566
elias.holopainen@tehohydro.fi

Teemu Rossi

Työnjohtaja, projektituki
050 5554430
teemu.rossi@tehohydro.fi

Mikko Kaarnaoja

Suunnittelu, hydrauliikka-asiantuntija
040 3579 320
mikko.kaarnaoja@tehohydro.fi

Henri Peutere

Hydrauliikka-asiantuntija, ennakkohuoltopalvelut
040 136 7604
henri.peutere@tehohydro.fi

Mikko Vainio

Projektituki
040 0559660
mikko.vainio@tehohydro.fi

Joonas Ylämäki

Hydrauliikka-asentaja
050 5551420
joonas.ylamaki@tehohydro.fi

Markku Järvinen

Hydrauliikka-asentaja
050 5901571
markku.jarvinen@tehohydro.fi

Mikko Pätäri

Hydrauliikka-asentaja
050 3053099
mikko.patari@tehohydro.fi

Jallu Poutala

Hydrauliikka-asentaja
044 2397967
jallu.poutala@tehohydro.fi

Jori Jantunen

Hydrauliikka-asentaja
050 5556338
jori.jantunen@tehohydro.fi

Rurik Riivari

Hydrauliikka-asentaja
050 5554677
rurik.riivari@tehohydro.fi

Eemi Björn

Hydrauliikka-asentaja
050 5695870
eemi.bjorn@tehohydro.fi

Jere Pio

Hydrauliikka-asentaja
050 5999410
jere.pio@tehohydro.fi

Veijo Majuri

Hydrauliikka-asentaja
050 4321681
veijo.majuri@tehohydro.fi

Projekti- ja asennuspalvelut Lahti

Riku Sarena

Hydrauliikka-asentaja

ASENNUSTÖIDEN VASTAANOTTO LAHTI
040 0712125
riku.sarena@tehohydro.fi

Lasse Lampinen

Hydrauliikka-asentaja
040 729 2684
lasse.lampinen@tehohydro.fi

Tomi Auranen

Hydrauliikka-asentaja
044 357 7206
tomi.auranen@tehohydro.fi

Projekti- ja asennuspalvelut  Rauma

Markus Ylijoki

Työnjohtaja Rauma
040 551 5760
markus.ylijoki@tehohydro.fi

Petri Esala

Hydrauliikka-asentaja
040 760 7653
petri.esala@tehohydro.fi

Samuel Siitonen

Hydrauliikka-asentaja
050 347 6284
samuel.siitonen@tehohydro.fi

Mika Lehto

Hydrauliikka-asentaja
050 453 0085
mika.lehto@tehohydro.fi

Korjaamopalvelut

Antti Kojo

Korjaamotyönjohtaja Lappeenranta

KORJAAMON TÖIDEN VASTAANOTTO

0400 237 678

antti.kojo@tehohydro.fi

Jari Kapiainen

Hydrauliikka-asentaja

040 778 3897

jari.kapiainen@tehohydro.fi

Jani Kauppila

Hydrauliikka-asentaja
050 3475088
jani.kauppila@tehohydro.fi

Tiitus Koponen

Hydrauliikka-asentaja
050 348 4730
tiitus.koponen@tehohydro.fi

Suunnittelu

Mikko Kaarnaoja

Suunnittelu, hydrauliikka-asiantuntija
040 3579 320
mikko.kaarnaoja@tehohydro.fi

Jani Forsgren

Myyntipäällikkö OEM
040 568 7344
jani.forsgren@tehohydro.fi

Hallinto

Teemu Nurmi

Toimitusjohtaja
040 717 3220
teemu.nurmi@tehohydro.fi

Hanna Tirronen

Talouspäällikkö
040 7055753
hanna.tirronen@tehohydro.fi

Hanne Jussila

Controller
045 6337800
hanne.jussila@tehohydro.fi

Heidi Tujula

Taloushallinnon assistentti

050 5556330

heidi.tujula@tehohydro.fi

 

 

TEHOHYDRO OY
Y-tunnus: 2175883-0
Postiosoite: PL 42, 53501 Lappeenranta
Käyntiosoite: Ruukintie 16 53500 Lappeenranta

LAHTI
Jussilankatu 12, 15680 Lahti

RAUMA
Peltivahe 4, 26100 Rauma

Puh. vaihde 010 248 6100

8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (sis. alv 24 %),

Puh. Lahden myymälä 044 262 6321
Sähköposti: info@tehohydro.fi

Myymälämme on avoinna:
Maanantai-perjantai klo 8.00-16.30

Puhelinnumero liikeajan jälkeen Lappeenranta 0207 545 240  
Puhelinnumero liikeajan jälkeen Lahti  044 262 6321

Puhelu yhdistyy soittorinkiin, joten maltathan odottaa vastaamista. Hälytyskorvaus asiakkaalle on 250 € + alv 24 %

Sähköiset laskut
Verkkolaskuosoite 003721758830
Välittäjän tunnus 003721291126 (Maventa)

Avaa asiakastili

Ota yhteyttä asiantuntijoihimme

Palvelemme mielellämme kaikissa kysymyksissäsi liittyen valikoimaamme ja palveluihimme. Jätä viestisi meille, niin olemme sinuun pian yhteydessä.