Tehohydro Oy on vuonna 1983 perustettu lappeenrantalainen hydrauliikkaan ja pneumatiikkaan erikoistunut asiantuntijayritys. Toimintamme lähtökohta on asiakkaan kokonaisvaltainen palvelu. Saat meiltä kaiken tarvitsemasi. Tehohydro sijaitsee hyvien liikenneyhteyksien päässä Lappeenrannassa Harapaisten teollisuusalueelle. Pihaamme pääsee isollakin autolla.

TEHOHYDRO OY
Y-tunnus: 2175883-0
Postiosoite: PL 42, 53501 Lappeenranta
Käyntiosoite: Ruukintie 16 53500 Lappeenranta

Puh. 05 – 615 8100
Fax 05 – 615 8150
Sähköposti: info@tehohydro.fi

Myymälämme on avoinna:
Maanantai-perjantai klo 8.00-16.30

Korjaamon työn vastaanotto 050 475 6696

Puhelinnumero liikeajan jälkeen 0207 545 240 
Puhelu yhdistyy soittorinkiin, joten maltathan odottaa vastaamista. Hälytyskorvaus asiakkaalle on 200 € + alv 24 %

Sähköiset laskut
Verkkolaskuosoite 003721758830
Välittäjän tunnus 003721291126 (Maventa)

Avaa asiakastili

Myynti

Jyri Kuronen

Myymäläpäällikkö
040 5088965
jyri.kuronen@tehohydro.fi

Petteri Mononen

Asiakkuuspäällikkö
050 4081787
petteri.mononen@tehohydro.fi

Tuomas Vainikka

Tekninen myyjä
040 1491014
tuomas.vainikka@tehohydro.fi

Jussi Ruotsi

Tekninen myyjä
040 754 5350
jussi.ruotsi@tehohydro.fi

Heikki Aalto

Tekninen myyjä
040 7692044
heikki.aalto@tehohydro.fi

Aksel Miloserdov

Ostaja, venäjänmyynti

040 756 6225

aksel.miloserdov@tehohydro.fi

Jari Sipiläinen

Tekninen myyjä
040 7174250
jari.sipilainen@tehohydro.fi

Projektipalvelut

Jani Näivä

Projektipäällikkö
040 0614835
jani.naiva@tehohydro.fi

Marko Pio

Työnjohtaja                                                                                                                       PROJEKTIN TÖIDEN VASTAANOTTO
040 0434145
marko.pio@tehohydro.fi

Teemu Rossi

Työnjohtaja, projektituki
050 5554430
teemu.rossi@tehohydro.fi

Mikko Vainio

Projektituki
040 0559660
mikko.vainio@tehohydro.fi

Mikko Kaarnaoja

Suunnittelu, hydrauliikka-asiantuntija
040 3579 320
mikko.kaarnaoja@tehohydro.fi

Timo Pio

Vanhempi asiantuntija
040 5044669

Henri Peutere

Hydrauliikka-asiantuntija, asennustyövastaava
040 136 7604
henri.peutere@tehohydro.fi

Joonas Ylämäki

Hydrauliikka-asentaja
050 5551420
joonas.ylamaki@tehohydro.fi

Markku Järvinen

Hydrauliikka-asentaja
050 5901571
markku.jarvinen@tehohydro.fi

Mikko Pätäri

Hydrauliikka-asentaja
050 3053099
mikko.patari@tehohydro.fi

Jallu Poutala

Hydrauliikka-asentaja
044 2397967
jallu.poutala@tehohydro.fi

Korjaamopalvelut

Antti Kojo

Korjaamotyönjohtaja

KORJAAMON TÖIDEN VASTAANOTTO

0400 237 678

antti.kojo@tehohydro.fi

Jari Kapiainen

Hydrauliikka-asentaja

040 778 3897

jari.kapiainen@tehohydro.fi

Jani Kauppila

Hydrauliikka-asentaja
050 3475088
jani.kauppila@tehohydro.fi

Juha Melanen

Hydrauliikka-asentaja
juha.melanen@tehohydro.fi

Suunnittelu

Mikko Kaarnaoja

Suunnittelu, hydrauliikka-asiantuntija
040 3579 320
mikko.kaarnaoja@tehohydro.fi

Teemu Nurmi

Toimitusjohtaja
040 717 3220
teemu.nurmi@tehohydro.fi

Hallinto

Teemu Nurmi

Toimitusjohtaja
040 717 3220
teemu.nurmi@tehohydro.fi

Hanna Tirronen

Talouspäällikkö
040 7055753
hanna.tirronen@tehohydro.fi

Hanne Jussila

Controller
045 6337800
hanne.jussila@tehohydro.fi

Heidi Tujula

Taloushallinnon assistentti

050 5556330

heidi.tujula@tehohydro.fi

 

 

Ota yhteyttä
asiantuntijoihimme

Palvelemme mielellämme kaikissa kysymyksissäsi liittyen valikoimaamme ja palveluihimme. Jätä viestisi meille, niin olemme sinuun pian yhteydessä.